1/2 Krajské kolo přehlídky tan. oborů ZUŠ Ol. kraje, 2022

První část.

V pátek se v městském divadle v Prostějově konala přehlídka podobná té ze začátku měsíce. Některé vybrané choreografie jsem již viděl, jiné byly pro mne nové. Některé, které do té předchozí krajské přehlídky postoupily (a na které jsem se těšil) na této druhé ZaMĚ chyběly.

Inspirován udělováním zlatých, stříbrných a bronzových pásem jsem se po poradě s jednou laskavou paní učitelkou z Olomouce rozhodl udělit také pásma. Přímo tady. Na této stránce. Pásma fotek. Všechna pásma jsou fotograficky-tanečně barvitá (v řeči ZUŠ rozuměj zlatá) a dostávají je všechny předvedené choreografie. :) Jen mají různou délku.

Ze sportovně estetických disciplín jako je umělecké (synchronizované) plavání, mažoretky nebo moderní gymnastika mám vypozorováno, že počet mých fotek obvykle dobře koreluje s bodovým hodnocením. Nicméně jako taneční fotograf vím, že počet fotek (délka fotografického pásma) znamená (i přes výše vypozorované) jen málo.

Mohou být tanečně vrcholné chvíle, jako na pětníku perfektně vytočených 32 fuette, které do stejně efektní fotky přenést nelze. Naopak jiné fantastické, ale v plynoucím tanci prchavé okamžiky je možné na fotce nechat znít na věky.

Díky Pavlínce a Terezce za pozvání. Hrál jsem si tam tak trochu, fotil jinak než dřív a vystoupení si užil. Děkuj všem za zážitek a snad i vám fotky z této přehlídky přinesou podobnou radost jako mně.

Vice fotek na mé stránce na FB a některé choreo na tomto webu v samostatných příspěvcích.

PODPOŘ DOBROU VĚC :o)

Fotografie z této akce jsou účastníkům, souborům/klubům/školám a rodičům k dispozici zdarma.
Nevznikají ale zadarmo. Náklady na nákup a obnovu foto techniky, cestování, ubytování a další nejsou malé. Nemluvě o času věnovanému přípravě, focení a následně výběru a zpracování velkého množství fotek. To často stojí i víc času, než vlastní focení.

Pokud stejně jako ostatní rodiče a fanoušci máš pocit, že je správné toto úsilí odměnit, můžeš udělat radost. Třeba tak, že pošleš libovolnou částku např. 50 Kč (€2) za oblíbenou/staženou/použitou fotku na charitativní účel na:

transparentní účet GDM Community Outreach z.s. u Komerční banky zde: https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-7690430287

GDM Community Outreach z.s. Je registrovaný spolek poskytující základní zdravotnickou péči a humanitární pomoc v rozvojových zemích. V odkazu najdeš fotky a informace o tom, co dělají. Osobně znám jejich předsedkyni Aničku Herdovou. Anička je mladá lékařka, které je pro věc velmi zapálená. Přeji jí a jejím spolupracovníkům úspěch. Realizovali například mise do Ugandy, kde navázali spolupráci s jednou z místních klinik. Do budoucna se chtějí soustředit hlavně na dětské pacienty.

Aniččina aktuální prosba zní: "Pomozte nám v péči o dětské pacienty s malárii. I pár korun znamená pro tyhle děti obrovský rozdíl."

Případné dotazy vám rádi zodpoví. gdm.outreach@seznam.cz či tel. +420 725 081 573

Budu rád, když mi o vašem příspěvku dáte vědět. :)

Related posts:

Krajská přehlídka choreografií scénického tance 2020 2/2
SKICI – aneb malování pohybem
Krajská přehlídka choreografií scénického tance mládeže a dospělých 2022
Identita & Continuum
Na chvíli
Krajská přehlídka scénického tance mládeže a dospělých 2023