Krajská přehlídka choreografií scénického tance 2019

Na krajské přehlídce choreografií scénického tance dospělých, která se konala minulou sobotu v Prostějově bylo k vidění mnoho zajímavých čísel ať už z Olomouce, Prostějova, Šternberka, Postřelmova či odjinud. Za sebe bych rád jmenoval alespoň dvě: Rozhovory beze slov a především V prostoru a čase.

Obě velmi silné, konzistentní, příjemně plynoucí,  snadno srozumitelné a poutavě provedené. Obě z dílny paní učitelky M. Jirmanové a kolektivu ze ZUŠ Šumperk. Rád bych využil této příležitosti a aplaudoval jí a jejím tanečnicím. První z těchto choreografií mi mile připomněla ProART Festival 2018 ve Valticích. Už se tam letos těším. Přijedete zase? A druhá mě upoutala podobně jako takové ty dlouhé a promyšlené  domino dráhy, kde jedna kostička spouští druhou a další a další a nakonec z toho vznikne obraz.

Děkuji statutárnímu městu Prostějovu a jmenovitě paní Martině DrmolovéPavle Jahodové. Také všem učitelkám, mladým tanečnicím, tanečníkům a ostatním účastníkům za báječné odpoledne.

Níže najdete několik z té víc než stovky príma okamžiků, které jsem ve svých fotkách z přehlídky pro pořadatele zachytil.

 

There were some interesting pieces performed by ZUŠ students and other participants at The Regional Show of Contemporary Dance Choreographies in Prostějov last weekend. (Here in Czech, ZUŠ is kind of a specialized, non-vocational school that offers education (few hours a week) in artistic disciplines to practically everyone from children to adults.)

I would love to name two of the choreographies: Rozhovory beze slov and V prostoru a čase. Both were very strong, consistent, nicely flowing and easy to relate to. Both were choreographed by Mrs. M. Jirmanová from ZUŠ Šumperk and I would like to use this opportunity to applaud her and her dancers.

Many thanks to the statutory city of Prostejov, namely to Ms Martina Drmolova for inviting me, to Ms Pavla Jahodova and to all the teachers, dancers and other participants for an enjoyable afternoon.

Related posts:

Krajská přehlídka choreografií scénického tance 2020 2/2
Škatule hejbejte se
Krajská přehlídka choreografií scénického tance 2021
Bolero
Na chvíli
Krajská přehlídka scénického tance mládeže a dospělých 2023