South Moravia Cup 2019 1/2

The South Moravia Cup 2019 was my very first direct - or should I say first-camera ;) - experience in Rhythmic gymnastics photography. I was a bit anxious at first but the feeling soon evolved into a dream like one. It was like standing on the gymnastic carpet, a bit tense at the beginning and then entering a different state of mind, a different universe with the first steps once the music started. It all went really well as it was easy to channel my past photographic experience with dance towards this beautiful and demanding sport. When they announced a break after a while which seemed no longer than 15 minutes I briefly glanced at my watch and realized that it was not 15 minutes but 2 hours that had passed! Time must have gone crazy.

Many thanks to Ms Jana Buriškova and to Ms Lenka Wunschova and to all participants. You were great. I admire you all.

Below are some photos from the first part (before the break).  The second part is in a post here. You can find many more photographs from this competition on my FB page.

 

V neděli 14.4.2019 jsem měl jedno svoje poprvé a bylo to ... no prostě jako poprvé.

Co můžu čekat jsem jen tušil. Večer, po dvou dnech nedobré životosprávy v dusném teple u bazénu na MČR v Synchro plavání jsem měl obavy, zda moje reakce budou dost rychlé. Zvlášť, když jsem s fotografováním moderní gymnastiky neměl zatím zkušenost.

Soutěž se konala ve staré sportovní hale Vodova. Stropní svícení (jak jinak u sportu), rušné pozadí, v čele porota, nízké paravány na straně. Za nimi tréninková plocha - cvaknul jsem v mumraji rozcvičujících se gymnastek pár fotek, abych se rozfotil.

“Jak tuhle soutěž budu fotit???”, říkal jsem si: “No, měl bych to vymyslet rychle... už se začíná.” Byl jsem napjatý - což je obvykle dobré znamení. Zřejmě to byl dost podobný pocit, jako když stojíte na gymnastickém koberci  před začátkem skladby. Pak zazní hudba, uděláte první pohyb, první krok a napětí je pryč: Fotil jsem - jako mockrát před tím. Ukázalo se totiž, že moderní gymnastika je pro mě sice nová, ale tak známá a blízká jako kamarádka z dětství. Stejně jako když fotím báječné tanečnice a tanečníky v silných choreografiích se mi svět kolem často rozplynul do jakési polopřítomné mlhy, svaly se mi samovolně zatínaly s každým pohybem gymnastky, propínal jsem podvědomě špičky a focení, změna kompozice, expozice, úhly... dělo se jakým si reflexem. To ne já, to něco ve mně. Po každém vystoupení jsem byl víc a víc zadýchaný. Zrcadlové neurony dělaly svoje. Když po chvilce ne delší než 15 minut vyhlásili přestávku a já mrknul na hodinky, lekl jsem se: ve skutečnosti uplynuly dvě hodiny! Čas se tam úplně zbláznil! Veliké poděkování vedoucí oddílu SKP MG Brno Mgr. Janě Buriškové, Lence Wunschové a všem účastnicím! Byly jste báječné.

Toto je první část fotek. (před přestávkou). Druhou část najdete zde a mnohem širší výběr pak na mé FB stránce.

 

                 

Related posts:

RG Chodov Cup 2019 2/3
RG GP Brno 2019, qualification - seniors 2/2
RG GP Brno 2019, juniors, finals
RG Chodov Cup 2019 3/3
RG GP Brno 2019, Gala show
RG GP Brno 2019, qualification - seniors 1/2