GINA Twirling Class 2015

V sobotu 14. listopadu 2015 jsem měl to potěšení být ve svém “domovském” souboru GINA na twirlingových lekcích vedených Kristýnkou Hillovou. Děkuji za pozvání!

Po skoro roční pauze jsem byl zase s mažoretkami a twirling jsem si ve stařičké sokolovně užil snad jako nikdy. Práce s hůlkou je zkrátka něco obdivuhodného a nikdo mi to nevymluví.

Tentokrát nešlo u mažoretek o synchron, prvky si každá trénovala podle svého, ale když se občas prvky zkoušely na počítání, byly holky tak sjednocené, že i rychle pohybující se hůlka byla v podobném nebo úplně stejném úhlu. Však se podívejte. I po těch letech mi to přijde neuvěřitelné.

Díky oblačné obloze se nám výrazně měnily světelné podmínky co do intenzity i kvality světla, což bylo poněkud náročné, nicméně to mělo i svou doslovně světlou stranu, když slunce zalilo sál náramnou zlatavou září.

Ginušky, Jana mi říkala, že jste byly posledně smutné, že se některé jen hledáte za sólistkami. Dal jsem si předsevzetí, že tentokrát při práci s hůlkou vyfotím každou, i když to bude obtížné, jenže některá místa jsou prakticky nefotitelná. Třeba na straně vedle sloupu, kde jsou ze 3 stran řady mažoretek a míhajících se smrtících batonů a ze čtvrté obrovský sloup. Podobně na druhé straně v posledních řadách u okna. Takže ačkoliv jsem nakonec dokázal vystihnout vhodný okamžik a něco vyfotit i doprostřed útvaru, možná jste i přesto některá zůstala bez fotky i tentokrát. V tomto ohledu je škoda, že moje výzva, aby jste si po přestávce prohodily místa, zůstala nevyslyšena.

Děkuji za pozvání a zase někdy na viděnou,

Mrkněte taky na: http://www.kalop.eu/gina-the-very-first-of-2016/ Ladislav  

Related posts:

Podhostýnský pohár 2019
Just a moment
Stereo photography
International Ballet Masterclasses in Prague 2016 – part 2
GINA - the very first of 2016
International Ballet Masterclasses in Prague 2017 – 3/5