1/2 Krajské kolo přehlídky tan. oborů ZUŠ Ol. kraje, 2022

První část.

V pátek se v městském divadle v Prostějově konala přehlídka podobná té ze začátku měsíce. Některé vybrané choreografie jsem již viděl, jiné byly pro mne nové. Některé, které do té předchozí krajské přehlídky postoupily (a na které jsem se těšil) na této druhé ZaMĚ chyběly.

Inspirován udělováním zlatých, stříbrných a bronzových pásem jsem se po poradě s jednou laskavou paní učitelkou z Olomouce rozhodl udělit také pásma. Přímo tady. Na této stránce. Pásma fotek. Všechna pásma jsou fotograficky-tanečně barvitá (v řeči ZUŠ rozuměj zlatá) a dostávají je všechny předvedené choreografie. :) Jen mají různou délku.

Ze sportovně estetických disciplín jako je umělecké (synchronizované) plavání, mažoretky nebo moderní gymnastika mám vypozorováno, že počet mých fotek obvykle dobře koreluje s bodovým hodnocením. Nicméně jako taneční fotograf vím, že počet fotek (délka fotografického pásma) znamená (i přes výše vypozorované) jen málo.

Mohou být tanečně vrcholné chvíle, jako na pětníku perfektně vytočených 32 fuette, které do stejně efektní fotky přenést nelze. Naopak jiné fantastické, ale v plynoucím tanci prchavé okamžiky je možné na fotce nechat znít na věky.

Díky Pavlínce a Terezce za pozvání. Hrál jsem si tam tak trochu, fotil jinak než dřív a vystoupení si užil. Děkuj všem za zážitek a snad i vám fotky z této přehlídky přinesou podobnou radost jako mně.

Vice fotek na mé stránce na FB a některé choreo na tomto webu v samostatných příspěvcích.

Related posts:

SKICI – aneb malování pohybem
Krajská přehlídka choreografií scénického tance 2021
Krajská přehlídka choreografií scénického tance 2020 1/2
Krajská přehlídka choreografií scénického tance mládeže a dospělých 2022
Na chvíli
Krajská přehlídka choreografií scénického tance 2019